STU

Dan intelektualnog vlasništva za djecu i mlade

Dan intelektualnog vlasništva za djecu i mlade obilježili su i učenici 1.L, 2.B, 2.L, 3.L i 4.L razreda sudjelovanjem u aktivnostima u organizaciji Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo Republike Hrvatske. U pratnji nastavnika Marijana Jankovića i Deana Mencingera posjetili su kino Gaj gdje su pogledali film Milana Majerovića Stilinovića o mladim hrvatskim inovatorima nakon čega se okupljenima predstavio bivši učenik Srednje strukovne škole Varaždin Martin Košćak, grafički dizajner i vlasnik tvrtke Gentleman – creative agency, podijelivši svoja iskustva iz svijeta grafičkog dizajna. Uslijedio je posjet Gradskoj vijećnici u kojoj su sudionici doznali kako zaštiti autorsko pravo, što je žig, a što patent dok su na primjerima kopija proizvoda uočavali po čemu se kopije razlikuju od originalnih proizvoda.