OžU

Učenici frizeri Srednje strukovne škole Varaždin odnose prva mjesta na natjecanju „Dani ljepote 2016“

Učenici frizeri Srednje strukovne škole Varaždin odnose prva mjesta

na natjecanju „Dani ljepote 2016“

Učenici frizerske struke Srednje strukovne škole Varaždin i ove su godine potvrdili svoju izvrsnost osvojivši prva mjesta na „frizerskom natjecanju“ učenika srednjih škola na sajmu „Dani ljepote 2016“.

Već tradicionalni 18. sajam „Dani ljepote & fitnesa“ vodeći je događaj u regiji za profesionalce u području ljepote: kozmetike, wellnessa, fitnessa i hairstyla, a ove se godine održavao od 11. do 13. ožujka  na Zagrebačkom velesajmu.

Prvi dan Sajma posvećen je natjecanju učenika frizerske struke u organizaciji Ceha frizera, Udruženja obrtnika grada Zagreba i Zagrebačkog velesajma.

Tema natjecanja bila je: „bezvremenske frizure 20-tih“, a učenici su se ogledali u tri kategorije: ženska dnevna frizura na dugoj kosi, ženske frizure 20-tih, te muška frizura – ulična moda sa šišanjem.

Od 43 učenika škola iz 8 srednjih strukovnih škola iz Đakova, Garešnice, Krapine, Oroslavlja, Slatine, Slavonskog Broda, Varaždina i Zagreba, učenici 3.F razreda Srednje strukovne škole Varaždin osvojili su  prva mjesta u svim kategorijama- tri prva, jedno drugo i dva treća mjesta.

Kategorije prvo mjesto drugo mjesto treće mjesto
ženska dnevna frizura na dugoj kosi Monika Vinceković
ženske frizure 20-tih Monika Vinceković Veronika Šimunek
muška frizura – ulična moda sa šišanjem Marin Šimek Monika Vinceković Marija Šinjori

Mentorice učenicima su bile stručne učiteljice – Zdenka Mavriček i Melina Martinez.