Dana 03.02.2017. godine održano je školsko natjecanje učenika zanimanja pekar.

Natjecanje se provodilo u skladu s Uputama za provedbu smotri radova i natjecanja učenika i učenica srednjih strukovnih škola Republike Hrvatske u strukovnim disciplinama u 2017. godini.

TEMA NATJECANJAIZRADA TRADICIJSKIH PECIVA SLAVONIJE : SALENJACI I POGAČICE S ČVARCIMA

Natjecanje se sastoji od pisane provjere stručno teorijskoga znanja i praktičnog zadatka.

• Pisana provjera stručno teorijskog znanja – test ima 20 zadataka, traje najviše 45 minuta, boduje se s 20 bodova
  • Praktični zadatak – traje najviše 180 minuta, boduje se sa 80 bodova.

Na školskom natjecanju potrebno je izraditi 6 komada salenjaka i pogačica s čvarcima od kvasnog lisnatog tijesta . Masa gotovog proizvoda je 90 g.

Salenjaci trebaju biti slatkog okusa s punjenjem od pekmeza i oraha željenog oblika. Pogačice trebaju biti slanog okusa i okruglog oblika.

Natjecanju je pristupilo 5 učenika od prijavljenih 6. Učenica Jasmina Horvat  zbog bolesti nije pristupila natjecanju. Mentor učenicima je Ivana Jurkin , dipl.ing.

Školsko natjecanje učenika zanimanja pekar ocjenjivala je komisija u sastavu:

• Dražen Košćak – predsjednik komisije
  • Sanja Banfić – Kontrec – član komisije