LIS

Europski školski sportski dan

Ove godine Srednja strukovna škola iz Varaždina uključila se u projekt Europske unije pod nazivom Europski školski sportski  dan.

Učenici Srednje strukovne škole obilježili su dan igrajući malonogometni turnir, a učenice su plesale aerobik. U sportske aktivnosti se uključilo preko tristo učenika. U goste su pozvali i Cheerleading klub Bravo koji im je prezentirao ovaj sport.

Projekat koji je pokrenula Mađarska 2006. godine, danas se proširio na 18 država Europske unije , a među njima je i Hrvatska. Glavni cilj projekta je potaknuti mlade da se uključe u sportske aktivnosti radi poboljšanja i očuvanja zdravlja na međunarodnoj razini.  Škole su pozvane da posvete dan sportskim temama i događajima te da konačno ohrabre mlade da aktivno sudjeluju u tjelesnom odgoju i sportu.

Voditeljica Europskog školskog sportskog dana prof. Dunja Ščapec rekla je: Ponosni smo što smo se uključili u ovaj vrijedan projekt. Projekt pokazuje da je tjelesna aktivnost smjer kojim  trebaju krenuti mladi u Europi ako u budućnosti želimo zdrave naraštaje. Škola je mjesto, a tjelesni odgoj način da se to i ostvari.