SRP

Projekt ZDRAVO

Projekt Zdravo

U  našoj  se školi provodio projekt ZDRAVO i u školskoj godini 2016./2017, kojim  se promoviraju među učenicima bezalkoholne navike i zdravi životni stil te volonterstvo mladih.

Organizator i nositelj projekta je CEDAR – Centar za edukaciju, savjetovanje i osobni razvoj – Zagreb.

Cilj projekta je da se preventivnim aktivnostima pridonese smanjenju eksperimentiranja mladih srednjoškolske dobi s alkoholom, promoviranje vrijednosti zdravog stila življenja tj, bezalkoholnih navika te poticanje volonterskog rada mladih srednjoškolaca.

Svi zainteresirani učenici za volonterski rad u projektu Zdravo (vršnjački edukatori) prošli su prije provođenja radionica pripremna predavanja i radionice. Na taj način su se upoznali s temom štetnosti konzumiranja alkoholnih pića i načinom provođenja edukativnih i kreativnih radionica.

Prošle školske godine se projekt provodio u prvom razredu, školske godine 2016./2017. obuhvaćeni su  i svi učenici drugog razreda. Planiramo u novoj školskoj godini uključiti u projekt i sve učenike trećeg razreda.

Vršnjački edukatori ( učenici trećeg i četvrtog razreda)  su uz  stručnu podršku i koordinaciju školske  pedagoginje  održali u prvom razredu ukupno 18 radionica ( 9 edukativnih i devet kreativnih). U drugom razredu su održali ukupno 22 radionice ( 11 edukativnih i 11 kreativnih radionica).

Odabrani vršnjački edukatori za projekt „Zdravo“ su:

Ime i prezime učenika razred

1.

14.

Marina Koprek

3.C

Učenici prvog i drugog razreda su pokazali aktivno sudjelovanje u edukativnim i kreativnim radionicama Tako su nastali njihovi uradci koje možemo i pogledati.

Zahvaljujemo se učenicima prvog  i drugog razreda na iskazanom trudu,  kreativnosti i vrlo lijepim  uradcima koji su nastali u radionicama. Uvjereni smo da su edukacijom stekli i neka nova znanja koja će moći primijeniti  u situacijama  svoje izloženosti  nepovoljnog utjecaja alkohola.

Zahvaljujemo svim našim učenicima  koji su bili vršnjački edukatori  i to na njihovoj angažiranosti i uspješno odrađenim radionicama u prvom i drugom razredu. Nadamo se da će  svojim volonterskim radom potaknuti i druge na razmišljanje o vrijednosti volontiranja i na samo volontiranje.

Završna manifestacija projekta Zdravo održana je u Krapini na kojoj su  učenicima( vršnjačkim edukatorima)  dodijeljena priznanja za doprinos provedbi pedagoških radionica,  kao i zahvalnica školi i školskoj koordinatorici  za sudjelovanje u projektu  Zdravo.

Školska koordinatorica projekta Zdravo

Marica Barišić