logo08
PRO
2017

Projekt ZDRAVO! u Srednjoj strukovnoj školi Varaždin

U Srednjoj strukovnoj školi Varaždin se i u školskoj godini 2017./2018. nastavlja s provedbom projekta ZDRAVO! kojim se među učenicima promoviraju bezalkoholne navike i zdravi životni stil te volonterstvo mladih.

Organizator i nosilac projekta je CEDAR – Centar za edukaciju, savjetovanje i osobni razvoj – Zagreb, Srebrnjak 159.

Uz našu školu, u projektu sudjeluje i Gospodarska škola Varaždin.

Ciljevi  programa:

 1. primjenom efikasnih preventivnih aktivnosti pridonijeti smanjenju eksperimentiranja mladih srednjoškolske dobi s alkoholom i promovirati među njima zdravstveno-preventivnu vrijednost bezalkoholnih navika,
 2. potaknuti volonterski angažman mladih u srednjoškolskoj populaciji, ojačati vrijednosti solidarnosti, međusobne podrške i pozitivnog djelovanja,
 3. informirati i educirati roditelje i potaknuti ih na potporu mladima razvijanju zdravih životnih navika,
 4. pridonijeti razvoju mreže zaštitnih faktora u zajednici i njihovog pozitivnog djelovanja, koje će pridonijeti afirmaciji prava mladih srednjoškolske dobi na zaštitu od dostupnosti alkoholnih pića i izloženosti reklamiranju istih.

Radionice  s učenicima prvog i drugog razreda provodit će  vršnjački edukatori, učenici završnih razreda naše škole i učenici trećeg razreda četverogodišnjeg programa obrazovanja. Ove godine u projektu sudjeluje 12 učenika. To su:

 • Tatjana Vugrinec 4. B
 • Gabrijela Galina 4. B
 • August Rabuzin 4. B
 • Benjamin Jovan 4. B
 • Doroteja Klasić 4. C
 • Marina Koprek 4. C
 • Mirna Perić 4. L
 • Doroteja Martinec 3. B
 • Antonela Šarić 3. B
 • Brankica Korpar 3. B
 • Veronika Habunek 3. B
 • Lucija Godek 3. G.

 

 

 

 

 

 

 

 

U svakom razrednom odjelu prvog  i drugog razreda održat će se po dvije radionice na satovima razrednog odjela i to od prosinca 2017. godine do kraja travnja 2018. godine. Dinamika održavanja radionica dogovarat će se s razrednicima.

Na kraju godišnje provedbe programa organizira se zajednička završna manifestacija i izložba radova nastalih u kreativnim radionicama u školama.

                                                                                Školska koordinatorica:

                                                                                                 Marica Barišić

Leave a Reply