SIJ

Stručni posjet Zračnoj luci Zagreb

Učenici 4.B razreda u stručnoj su pratnji nastavnice stručnih predmeta Štefice Erdec i razrednika Deana Mencingera 17. prosinca 2015. pohodili Međunarodnu zračnu luku Zagreb.

Tijekom vođenog posjeta učenici su uočili kako je organiziran sustav zaštite osoba i imovine u Zračnoj luci, kako se provode poslovi tjelesne, a dijelom i tehničke zaštite. Učenici su analizirali kako se obavlja redovni pregled putnika i prtljage, koji se uređaji pri tom koriste pri čemu su i sami bili podvrgnuti kontrolnom pregledu. Uslijedio je razgled stajanke, uzletno sletne staze, zgrade tehničkog prihvata, otpreme zrakoplova, vatrogasne postaje i zgrade robnog prihvata.

Vođenom vožnjom u autobusu Zračne luke posjetioci su imali prilike i izbliza razgledati avione na stajanci. Učenici su naučili da je sigurnost zrakoplova, putnika, posjetitelja i radnika prioritet u svim aktivnostima Zračne luke pri čemu se poštuju najviši standardi.