VELJ

Terenska nastava Modni tehničar

Učenice 2.C razreda, smjer Modni tehničar, dana 16.02.2016. posjetile su udrugu žena „Oreh“ iz Oštrica. Udruga se bavi očuvanjem i promicanjem tekstilnih rukotvorina i razvijanjem pozitivnog stava prema tradicijskoj i kulturnoj baštini što je modnim tehničarima bilo zanimljivo i inspirativno. Razgovor o radu udruge prerastao je i u praktičan rad. Učenice su ubrzo imale „pune ruke posla“ i  pod stručnim vodstvom gđe. Vesne Stepan pokazale svoju maštovitost. Uvjereni smo da je ovo tek početak ugodne i korisne suradnje jer su učenice na odlasku pitale kada ponovo mogu doći. Inspirirane radom udruge obogaćuju svoj praktičan rad u školskoj radionici što ih dodatno motivira za daljnje obrazovanje i posao.

Gđi. Vesni Stepan zahvaljujemo na srdačnom gostoprimstvu i nesebičnom prenošenju znanja i vještina.

Predmetna nastavnica: Verica Busija