LIS

Terenska nastava – posjet izložbi „Trag dobrote“

U petak 13. listopada 2017. profesorice Ana Kocijan, dipl. teolog i Mirjana Nižetić, dipl. ing. s učenicama 2. A razreda  provele su interdisciplinarnu terensku nastavu vjeronauka i SRZ-a posjetom izložbi „Trag dobrote“ u Gradskom muzeju Varaždin.

Opsegom od 313 kataloških jedinica izložba predstavlja dvadesetogodišnju povijest, djelovanje i ustroj Varaždinske biskupije predvođene biskupima Markom Culejom i Josipom Mrzljakom od njezina osnutka 5. srpnja 1997. od strane pape Ivana Pavla II., povijesnoga suputnika i prijatelja Hrvatske i Varaždina.

Tajnik Katehetskoga ureda Varaždinske biskupije gospodin Vlado Cesar, dipl. teolog, uveo je učenice u sam sadržaj  izložbe u kojoj su se susrele sa znamenitim osobama, bitnim događajima, liturgijskim ruhom, posuđem, vrijednim knjigama i biskupijskim izdanjima, a potom su uz dozvolu organizatora izložbe fotografski izdvojile potrebne elemente za izradu radnih listića.

Posjet izložbi planira i profesor Mihael Pisačić, dipl. teolog s 1. K razredom, a otvorena je do 22. listopada 2017. u Varaždinu,  od 16. veleljače do 18. ožujka u Čakovcu, od 18. svibnja do 18. lipnja 2018. u Koprivnici i od 13. srpnja do 20. kolovoza 2018. u Lepoglavi.  pa je mogu posjetiti i svi zainteresirani učenici, roditelji i djelatnici naše škole.

Ana Kocijan